Jaguar Naujienos

JAGUAR“ SUKŪRĖ UNIKALIĄ MODELIO VERSIJĄ „XJ GREATEST HITS“ MUZIKOS GRUPĖS „IRON MAIDEN“ BŪGNININKUI NICKO’UI McBRAINUI

 • Automobilių gamintojo „Jaguar“ sukurto modelio XJ penkiasdešimtmečio iškilmės pradėtos „XJ Greatest Hits“ automobilio pristatymu. Šį automobilį pagal užsakymą pagamino padalinys „Jaguar Classic“ muzikos grupės „Iron Maiden“ būgnininkui ir ilgamečiam „Jaguar“ automobilių entuziastui Nicko’ui.
 • Nicko’ui McBrainui pagaminta klasikinio 1984 metų 3 serijos modelio XJ6 versija išsiskiria unikaliomis pagal individualų užsakymą įdiegtomis savybėmis, kurias sukurti įkvėpė modelio „Jaguar XJ“ gamyba, trunkanti jau penkis dešimtmečius, ir legendinio būgnininko sunkiojo metalo muzikinis palikimas.
 • Modelio versija „XJ Greatest Hits“ yra Nicko, padalinio „Jaguar Land Rover Classic Works“ kvalifikuotų inžinierių ir meistrų bei dizaino studijos „Jaguar Design“ vadovo Wayne’o Burgesso bendradarbiavimo rezultatas.
 • Pagal individualų užsakymą pagamintas modelis XJ buvo pristatytas Ženevos automobilių parodoje kovo 6 dieną automobilių gamintojo „Jaguar Land Rover“ spaudos konferencijos metu.

Šiandien Ženevos automobilių parodoje automobilių gamintojo „Jaguar“ padalinys „Jaguar Classic“ pristatė pagal individualų užsakymą muzikos grupės „Iron Maiden“ būgnininkui Nicko’ui McBrainui pagamintą modelio versiją „Jaguar XJ6 Greatest Hits“ ir taip pradėjo modelio „Jaguar XJ“ penkiasdešimtmečio iškilmes.

Pagal individualų užsakymą pagamintas automobilis yra Nicko, kvalifikuotų padalinio „Jaguar Land Rover Classic Works“ (Koventris) inžinierių ir meistrų bei dizaino studijos „Jaguar Design“ vadovo Wayne’o Burgesso bendradarbiavimo rezultatas. Projektui įgyvendinti prireikė daugiau kaip 3500 žmogaus darbo valandų. Automobilyje daugiau kaip 4000 dalių yra atnaujinto stiliaus, pakeistos naujomis dalimis arba suprojektuotos iš naujo. Nuo kitų 1984 metų laidos modelio versijų XJ6 šis automobilis skiriasi iš esmės pakeistu išorės ir salono dizainu, pagerintomis varos ir pakabos sistemomis. Visa tai leido pagaminti Nicko svajonių modelį XJ.

Timas Hannigas, padalinio „Jaguar Land Rover Classic“ direktorius: „Padalinio „Jaguar Classic“ komanda labai džiaugėsi galimybe pagaminti automobilį „XJ Greatest Hits“ ir įgyvendinti kažkieno automobilinę svajonę. Mums buvo labai malonu dirbti su Nicko’u. Dabar nekantriai laukiame atsiliepimų apie šį automobilį.“

Muzikos grupės „Iron Maiden“ būgnininkas Nicko McBrainas: „Tai yra geriausia mano turima modelio XJ versija. Šis automobilis yra trečiasis, taigi praminiau jį „Johnny 3“. Į šį automobilį aš ir padalinio „Jaguar Classic“ darbuotojai įdėjome daug meilės. Labai džiaugiuosi, kad projektas pasibaigė ir turiu galimybę pademonstruoti jo rezultatą Ženevos automobilių parodoje. Tai yra išties aukščiausio lygio modelio versija, kuri įkūnija visa, kas, mano manymu, yra modelio „Jaguar XJ“ esmė. Šis automobilis – puikus įrodymas, kaip profesionaliai dirba padalinio „Jaguar Classic“ komanda. Geresnio laiko šiam projektui įgyvendinti ir negalėjo būti – šiemet švenčiamas mano mėgstamiausio „Jaguar“ modelio XJ penkiasdešimtmetis.“

Pagrindinės savybės:

 • Unikalūs priekiniai ir galiniai buferiai, subtiliai susijungiantys su pakeisto dizaino sparnais, pagal individualų užsakymą pagaminti chromuoti sparnų apdailos elementai ir įleistiniai JAV pagaminti šoniniai gabaritiniai žibintai
 • Platėjantys naujo stiliaus priekiniai ir galiniai ratų gaubtai, pagal individualų užsakymą pagaminti 18 colių skersmens stipininiai ratlankiai su 235/45 R18 „Pirelli P Zero“ padangomis
 • Unikalaus dizaino slenksčiai ir atnaujinto dizaino durelės be atskiro galinių stiklų rėmo
 • Atnaujinta priekinės ir galinės pakabos sistema su reguliuojamais galiniais amortizatoriais
 • Unikali rausvai violetinė (angl. Mauve) kėbulo spalva
 • Elegantiškos 2 serijos modelio XJ durelių rankenėlės ir ant sparnų įrengti šoninio vaizdo veidrodėliai
 • Priekiniai žibintai su šviesos diodų lemputėmis ir išskirtinio dizaino „Halo“ stiliaus dienos žibintai
 • Dvi įleistinės degalų bako angos
 • Moderni durelių sandarinimo sistema, slopinanti vėjo keliamą triukšmą, ir papildoma triukšmą salone slopinanti sistema
 • Integruota palydovinė navigacijos sistema su jutikliniu ekranu, telefonas, galinio vaizdo kamera ir pramogų sistema
 • Naujo dizaino salonas ir patobulintos formos sėdynės, teikiančios automobiliui daugiau rafinuotumo
 • Pagal individualų užsakymą pagaminta garso sistema su USB prievadu ir gitaros stiprintuvų rankenėlių dizaino įkvėptomis aliumininėmis valdymo rankenėlėmis
 • Prietaisų skydelyje įtaisytas variklio paleidimo mygtukas
 • Atnaujinta oro kondicionavimo sistema
 • Nuotolinis centrinis durelių užraktas

Salone klasikinis „Jaguar“ automobilių stilius derinamas su šiuolaikišku patogumu. „Pimento Red“ spalvos odinės sėdynės su juodais apsiuvais ir įspaudais galvos atramose yra apsiūtos rankomis. Salonui išbaigtumo pojūtį teikia juodi rankų darbo kilimėliai ir „Alcantara“ stiliaus lubų apmušalai. Prietaisų skydelio apdailai panaudoti tamsiai pilkos (angl. Dark Grey) spalvos beicuoto platanalapio klevo (angl. Sycamore) (įprastos medienos, iš kurios gaminami Nicko pamėgti būgneliai su stygomis) apdailos elementai.

Dar viena užuomina į savininko atstovaujamą meno sritį yra prietaisų skydelyje įtaisytos iš aliuminio ištekintos valdymo rankenėlės (kurių dizainui sukurti įkvėpimo semtasi iš gero Nicko draugo Jimo Marshallo kurtų gitarų stiprintuvų) ir būgnų pedalų dizainu paremti chromuoti pedalai su juodos spalvos intarpais. Ant pagal individualų užsakymą pagaminto trijų stipinų sportinio vairo įtaisytas išskirtinis Nicko talismanas – logotipas „Eddie Growler“, kuris pirmąkart buvo panaudotas muzikanto specialiai užsakytame 2013 metų laidos modelyje „Jaguar XKR-S“.

Pagal individualų užsakymą pagaminta apšvietimo sistema apšviečia naujo dizaino prietaisų skydelį, kuriame įtaisytas pažangiausias firmos „Alpine“ jutiklinis ekranas, leidžiantis valdyti 1100 W galingumo garso sistemą, sujungtą su Nicko pamėgtais garsiakalbiais, įrengiamais modelio versijoje „12MY Jaguar XF“.

4,2 l darbinio tūrio linijiniame šešių cilindrų variklyje, kurį surenkant panaudota nemažai atnaujintų Nicko turėto modelio XJ6 variklio dalių, įtaisyti trys gamintojo SU karbiuratoriai su 2 colių angomis (jie paprastai montuojami modelio E-TYPE varikliuose) – tai būgnininko pamėgta variklio sąranka. Ištekinti keturi išmetamųjų vamzdžių antgaliai papildo specialaus dizaino dujų išmetimo sistemą.

Automobilyje įtaisytos ir kitos pirmojo Nicko turėto modelio XJ6, kuris, Nicko’ui persikėlus į Ameriką, daug metų stovėjo muzikos grupės „Iron Maiden“ bosisto Steve’o Harriso garaže, išsaugotos dalys: nuo legendinės automobilių gamintojo „Jaguar“ prekių ženklu tapusios jaguaro statulėlės, įtaisomos ant variklio dangčio, dėl kurios Nicko nutarė įsigyti šį automobilį, iki originalių 1984 metų modelio paleidimo raktelių.

Ar galėtumėte padėti mums tobulinti savo puslapį, atsakę į trumpą klausimyną?

Jaguar F-Type Convertible

500 characters-left

Ačiū už atsakymus. Jūsų nuomonė mums labai svarbi.

Jei norėtumėte, jog su Jumis susisiektumėme, palikite savo kontaktus. Jūsų duomenys yra konfidencialūs, jais nebus dalinamasi su jokiomis trečiosiomis šalimis.