NAUJAS „JAGUAR XF“ IŠSISKIRIA UNIKALIA TRIUKŠMĄ SALONE MAŽINANČIA TECHNOLOGIJA

„JAGUAR XF“ PASIŽYMI NAUJU TVIRTU IR PATIKIMU IŠORĖS DIZAINU, O SALONAS YRA DAR PRABANGESNIS, KOKYBIŠKESNIS, PABRĖŽIANTIS AUKŠČIAUSIĄ PROFESIONALUMĄ


„Jaguar“ tęsia britiško dizaino bei inžinerijos meistrystę ir pristato naujuosius XF sedaną bei „XF Sportbrake“ universalą, kurių ne tik išorė, bet ir vidus išsiskiria – visiškai naujas salonas, kokybiškos apdailos medžiagos ir integruotos pažangios technologijos.

„Jaguar XF“ pasižymi nauju tvirtu ir patikimu išorės dizainu, o salonas yra dar prabangesnis, kokybiškesnis, pabrėžiantis aukščiausią profesionalumą. Jis turi sklandžiai integruotas pažangias technologijas ir tiesiog yra puiki vieta mėgautis kiekviena kelione“, – sakė „Jaguar“ Baltijos šalių rinkodaros vadovė Justė Šataitė.KOKYBIŠKAS IR PRABANGUS SALONAS


XF salonas yra dar prabangesnis, išsiskiria ramybe ir rafinuotumu. Jo centre integruotas 11,4 colio aukštos raiškos išgaubto paviršiaus ekranas su elegantišku magnio liejinio apvadu, per kurį valdoma nauja „Pivi Pro“ multimedijos sistema.


Autentiška apdaila pasižymi efektingomis formomis, pavyzdžiui, garsiakalbių grotelės ir metalinis „Jaguar Drive Control“ pasukamas valdiklis yra subtiliai graviruoti lazeriu. Pavarų svirties antgalis sudygsniuotas kaip kriketo kamuoliukas, o metaliniai jos apvadai pagaminti iš itin kruopščiai apdoroto ir liesti malonaus metalo.


Durelių rankenėles yra patogiai paimamos, jose daugiau vietos buteliams ir kitiems daiktams, o sėdynės išsiskiria platesne forma, patobulinta masažo funkcija ir didesniu šildymo bei vėdinimo plotu.


Viena iš modernių funkcijų yra oro jonizacijos sistema „Cabin Air Ionisation“, kuri dėl nanotechnologijų gerina salono oro kokybę, naikina alergenus ir nemalonius kvapus. Ši sistema, į saloną nepraleisdama net itin smulkių dalelių, pagerina įkvepiamo oro kokybę.
PAŽANGŪS IR EFEKTYVŪS VARIKLIAI


Nauji „Jaguar XF“ ir „XF Sportbrake“ turi keturių cilindrų benzininių ir naujos kartos dyzelinių variklių „Ingenium“ gamą, o dyzeliniai motorai komplektuojami su hibridine MHEV (angl. „Mild Hybrid Electric Vehicle“) technologija.


204 AG dyzelinis MHEV variklis, kaip ir 250 AG benzininis motoras, galimi su priekinių arba visų varančiųjų ratų pavara. Tik pastarąją turi aukščiausiai gamoje esantis benzininis 300 AG variklis.


240 AG dyzelinis variklis pasiekia 430 Nm ir leidžia „XF Saloon“ modeliui su galiniais varančiaisiais ratais nuo 0 iki 100 km/val. įsibėgėti per 7,6 sekundės, CO2 emisijos siekia nuo 130 g/km, degalų sąnaudos – nuo 4,9 l/100 km. „XF Sportbrake“ versija su visų varančiųjų ratų pavara atitinkamai įsibėgėja per 8 sekundes, COCO2 emisijos – nuo 137 g/km, degalų sąnaudos – nuo 5,2 l/100 km.


Benzininius modelius galima rinktis iš 250 AG arba 300 AG pasiekiančių keturių cilindrų 2 l motorų, atitinkamai sukuriančių 365 Nm ir 400 Nm sukimo momentą. Abu varikliai turi naujausias technologijas, apimančias dviejų kanalų turbinas su kintama vožtuvų valdymo CVVL (angl. „Continuous Variable Valve Lift“) sistema, taip užtikrinami puiki dinamika ir efektyvumas.


250 AG benzininis „XF Saloon“ modelio su galiniais varančiaisiais ratais variklis užtikrina 8 l/100 km degalų sąnaudas, nuo 181 g/km siekiančias COCO2 emisijas ir nuo 0 iki 100 km/val. leidžia įsibėgėti per 6,9 sekundės. „XF Sportbrake“ versijos su galiniais varančiaisiais ratais emisijos siekia nuo 188 g/km, degalų sąnaudos – nuo 8,3 l/100 km.


300 AG „XF Saloon“ modelis galimas išskirtinai su visų varančiųjų ratų pavara ir nuo 0 iki 100 km/val. įsibėgėja per 6,1 sekundės.

Visi varikliai yra komplektuojami su automatine aštuonių greičių transmisija, o sportiškesniam važiavimui pavaras galima perjungti prie vairo esančiomis svirtelėmis.
PAŽANGIOS TECHNOLOGIJOS


Naujausiai „Pivi Pro“ multimedijos sistemai valdyti skirtas naujas 11,4 colio aukštos raiškos išgaubtas liečiamasis ekranas. Jo raiška – tris kartus didesnė, o pats yra 48 proc. didesnis už ankstesnį ekraną. Paprastesnės valdymo parinktys leidžia vairuotojams 90 proc. dažniausiai naudojamų funkcijų pasirinkti vienu ar dviem paspaudimais.


Tam, kad vairuotojas visada matytų svarbiausią informaciją, XF turi naują 12,3 colio aukštos raiškos skaitmeninį vairuotojo ekraną su aiškesne grafika ir keičiamu išdėstymu, visame plote gali būti rodoma navigacijos sistema su itin detaliomis nuorodomis, taip pat skaitmeniniai rodmenys, kontaktai, garso ar multimedijos sistemos informacija. Automobilyje taip pat gali būti projekcinis ekranas ant priekinio stiklo.


Nauja intuityvi multimedijos sistema turi standartines „Apple CarPlay®“ ir „Android Auto™“ sąsajas, o „Bluetooth“ jungtimi vienu metu galima susieti du telefonus. Belaidžio telefono įkrovimo vietos su signalo stiprintuvu leidžia keleiviams greitai įkrauti išmaniuosius telefonus.


„Pivi Pro“ skirta dviejų SIM kortelių technologija su dviem LTE modemais, tad vienu metu galima naudotis keliomis funkcijomis, pavyzdžiui, internetu klausytis muzikos ir belaidžiu būdu atnaujinti programinę įrangą be įtakos veikimo greičiui. Sistema taip pat leidžia minimalizuoti trikdžius ten, kur ryšys yra silpnas, nuolat parenkant stipriausio signalo tinklą.


Pirmą kartą šioje klasėje debiutuojanti „Active Road Noise Cancellation“ technologija nuolat fiksuoja dangos paviršiaus keliamas vibracijas ir parenka priešingo dažnio garso bangas, taip mažindama keleiviams girdimą triukšmą ir didindama tylą salone.


Taip pat pirmą kartą naują XF galima rinktis su skaitmeniniu galinio vaizdo veidrodžiu. Į jo ekraną galinė plataus kampo kamera perduoda vaizdą, tad jo neužstoja ne tik gale sėdintys aukšti keleiviai, bet netrukdo ir tamsa ar blogos oro sąlygos.

XF taip pat yra šiuolaikiškiausios vairuotojo pagalbinės sistemos. Jos apima ir „Clear Exit Monitor“ sistemą, kuri išlipančius priekyje ir gale sėdinčius keleivius perspėja apie atvažiuojantį automobilį ar dviratininką, o naujausia „3D Surround Camera“ technologija su pažangių vaizdo kamerų galimybėmis užtikrina dar detalesnį trimatį vaizdą su galimybe matyti automobilio manevrus realiu laiku.